Suyun Gölgesi

7.87 TL. Ya temmuzda kızgın güneşin altında yahut kırağı çalmış soğuk kış sabahında titreyerek. Suyun hep bir öte yakası, hep ardılı olan bir kuraklık, bir kıyım ve hüznü vardır bu topraklarda.

Responsive image
YAZAR
Nurşen Kaygısız
DOSYA BOYUTU
2,70 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786059755481

PDF formatında Suyun Gölgesi. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Suyun Gölgesi kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) Bazı coğrafyalarda hep hüzünlü öyküler doğurur toprak.O öykü bir dal karanfil gibi gelir kanar yüreğinizde. Ya temmuzda kızgın güneşin altında yahut kırağı çalmış soğuk kış sabahında titreyerek.Suyun hep bir öte yakası, hep ardılı olan bir kuraklık, bir kıyım ve hüznü vardır bu topraklarda.Her damlanın umusu ummana varmak. Çoğu damla da o yolculukta kaybolur gider. Kimini yel götürür kendinden çok ötelere, kimini güneş bağrına çeker. Kimi de kayıptır yıllar yılı.İnsan denizinin bir damlasıyız hepimiz. Hepimizin bir öyküsü var.Suyun gölgesinde kendi gölgenizi bulacaksınız. Zaman zaman içinizde gezinen bir çocuk, zaman zaman da kapınızı çalmayan bir eli.Gerçek suyun yüzünde midir yoksa suyun gölgesinde mi, kim bilir?   


4. Serin, uzun serin gölgesi suların ayak izinde. Ay ışığının ardında gölgesi dağın. Ardımda ağlayamadığım anılarım. 10. Almış başını gidiyor ay dağla yıldızlar da ayın ışığı da birlikte.